UKS "Polonez" Wyszków

Liczba odwiedzających: 4240
adres pocztowy: ul. Geodetów 45, 07-200 Wyszków
UKS "Polonez" Wyszków działa przy Zespole Szkół w Wyszkowie, został powołany do życia w 1995 roku. W początkowym etapie działalności w Klubie funkcjonowały sekcje: tenisa stołowego, lekkoatletyczna i koszykówki. Następnie powołano sekcje unihokeja, gimnastyki, korfballu i piłki nożnej. Sekcje powoływano w miarę rozwoju potrzeb i zainteresowania dzieci.
Obecnie w Klubie działają dwie sekcje – pływacka oraz od 2006 r. - piłki siatkowej.

Zajęcia sportowe obejmują m. in. codzienne treningi, jak również mecze ligowe drużyn dziewcząt i chłopców w warszawskiej Szkolnej Lidze Siatkówki.

Trenerem zespołu dziewcząt jest Lech Przychodzień, natomiast chłopców Zbigniew Malinowski.

Drużyny te biorą udział w rozgrywkach SLS również i w bieżącym roku szkolnym.

Już w drugim roku działalności Dyrekcji Pływalni, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Gimnazjum nr 1, a także działaczom klubu UKS "Polonez" Wyszków, udało się zorganizować masową naukę pływania i doprowadzić do powstania klas sportowych o profilu pływackim. Wyszkowscy pływacy mają na swoim koncie wiele medali Mistrzostw Polski, a także starty w zawodach poza granicami kraju.

W swoim dorobku mają m.in. indywidualne wicemistrzostwo Polski (Tomasz Domżała), czy też złote medale MP w sztafecie chłopców 4x100 i 4x200 m stylem dowolnym.
Duże sukcesy na arenie krajowej odnosi również była zawodniczka UKS-u, Iga Kalinowska (rocznik 1989), która jest już wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski seniorów.
Obecnie Iga jest zawodniczką klubu MKP Szczecin.

Sekcja pływania skupia obecnie ponad 100 zawodników. Są to uczniowie szkoły podstawowej kl. III–VI oraz uczniowie gimnazjum kl. I-III.

W codziennej pracy działalność klubu wspierają władze Gminy, rodzice zawodników oraz dyrekcja Zespołu Szkół w Wyszkowie.

Trenerami pływaków są Małgorzata Karłowicz oraz Arkadiusz Kowalski.

Facebook: