Jak Adaś uratował święta

Liczba odwiedzających: 557
Czas trwania wydarzenia: od: 07.12.2019 r., godz. 17.00 do: 07.12.2019 r., godz. 19.00
„Jak Adaś uratował święta” – spektakl dla dzieci, 7 grudnia 2019, godz. 17:00, sala widowiskowa WOK „Hutnik”, bilety w cenie 8 zł do nabycia w kasie.

Spektakl opowiada o dalekiej przyszłości. O czasach, w których ludzie zapomnieli o świętach. Żyją w ciągłym pośpiechu i nikt już nie pamięta o świątecznych tradycjach.
Mały Adaś najczęściej siedzi sam w domu. Nie ma zabawek, tylko telefon, który jest całym jego światem. Któregoś dnia dostaje od swojego zapracowanego taty
zabawkę – pluszowego starego misia o imieniu Misia. Nowy towarzysz chłopca wprowadza w jego życie dużo radości. Podczas zabawy bohaterowie znajdują tajemniczy list. Okazuje się, że został on napisany przez świętego Mikołaja, który przewidział, że przyjdą czasy, w których wszyscy zapomną o nim i o świętach.
Święty prosi w liście, żeby osoba, która przeczyta jego słowa użyła magicznego zaklęcia, dzięki, któremu będą mogli się spotkać. Adaś trochę się boi, ale za namową Misi, postanawia wezwać Mikołaja. Mikołaj przygotował wiele zabaw, dzięki którym przyjaciele razem z widzami dowiedzą się wszystkiego o świętach, odkryją je na nowo. Planują przypomnieć świąteczne tradycje wszystkim zabieganym i zapracowanym dorosłym. W tym roku święta w domu Adasia odbędą się po raz pierwszy od wielu lat.