30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data: 22.12.2021 r., godz. 09.22    1335
Już 30 stycznia 2022 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 30. Tym razem zebrane środki przekazane zostaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
30 stycznia 2022 roku odbędzie się jubileuszowy 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzorem lat ubiegłych Wyszków po raz kolejny zagra z WOŚP. Tym razem zbierać będziemy środki na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie  ewentualnych  nieprawidłowości
i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Wyszkowianie wielokrotnie udowodnili, że mają wielkie serca. W ubiegłym roku, mimo pandemii koronawirusa, udało się zebrać w naszym mieście rekordową kwotę 148.963,71 PLN. Ze sprzętu zakupionego z pieniędzy ze zbiórki korzystają także wyszkowskie placówki medyczne. Według danych Fundacji, przez 30 lat działalności WOŚP, podmiotom medycznym z naszego miasta przekazany został sprzęt o łącznej wartości 1.286.590,36 PLN.