Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Liczba odwiedzających: 1808
24 marca odbyły się uroczystości inaugurujące obchody 510. rocznicy nadania Wyszkowowi praw miejskich.- Chciałbym, aby jubileusz Wyszkowa, który dziś inaugurujemy, był dla każdego z nas motywacją do poznawania i utrwalania historii naszego miasta. Pielęgnujmy w sobie to przekonanie, że jesteśmy jedną, wielką wyszkowską rodziną, w której dzielimy się radościami i troskami, możemy na siebie liczyć, wspólnie dbamy o to, co nasze – mówił burmistrz Wyszkowa, Grzegorz Nowosielski podczas uroczystości inauguracji obchodów 510-lecia nadania Wyszkowowi praw miejskich.
Uroczystość odbyła się 24 marca w Wyszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik".

Rozpoczęła się od podpisania umowy pomiędzy Gminą Wyszków, a Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Umowę o współpracy w zakresie popularyzacji nauk, profilaktyki i promocji podpisali: burmistrz Wyszkowa, Grzegorz Nowosielski oraz prodziekan Wydziału Teologicznego UKSW, prof. Grzegorz Bartosik. O idei tej współpracy mówił szef komisji promocji Rady Miejskiej, Wojciech Chodkowski.

- Ta umowa to dobry prezent dla Wyszkowa w jubileuszowym roku – mówił burmistrz Nowosielski, a prof. Bartosik życzył, by umowa była realizowana w praktyce. Swoją radość z podpisania umowy wyraził także ks. Henryk Kietliński, honorowy obywatel Gminy Wyszków.
W uroczystości inaugurującej jubileusz Wyszkowa udział wzięli przedstawiciele władz miejskich, radni rady miejskiej, mieszkańcy Wyszkowa. Jubileusz otworzył burmistrz, Grzegorz Nowosielski. O czynnikach warunkujących rozwój Wyszkowa na przestrzeni wieków mówił prof. Janusz Szczepański, autor monografii Wyszkowa.

W części artystycznej wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP oraz rewia dziecięca "Sylaba". Ogłoszony został także konkurs jubileuszowy "Prezent urodzinowy".