Wyszków w rankingu „Gmina dobra do życia”

Data: 05.11.2021 r., godz. 13.19    505
5. miejsce w województwie mazowieckim wśród gmin z siedzibą powiatu zajęła Gmina Wyszków w rankingu „Gmina dobra do życia” badającym jakość życia w gminach. Nasze miasto zostało bardzo dobrze ocenione na tle sąsiednich samorządów. Organizatorem rankingu był Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
Badanie wykonał prof. dr hab. Przemysław Śleszyński z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk. Projekt objęty został honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP, Unii Metropoli Polskich, a także Unii Miasteczek Polskich.
To kolejny z rankingów, w którym Gmina Wyszków wypada bardzo dobrze. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Urząd Miejski w Wyszkowie doceniony został w corocznym raporcie „Gmina na piątkę. Dobre praktyki w obsłudze przedsiębiorców”, prowadzonym przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.