Uniwersytet Dziecięcy wznawia działalność

Data: 27.10.2021 r., godz. 09.28    123
Już 30 października swą działalność wznowi Wyszkowski Uniwersytet Dziecięcy. Jego uczestnicy zdobywać będą wiedzę z różnych dziedzin naukowych. Uniwersytet Dziecięcy w Wyszkowie powstał w roku 2013 z inicjatywy Burmistrza Wyszkowa. Jego oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-9 lat zamieszkałych na terenie Gminy Wyszków.
Już 30 października swą działalność wznowi Wyszkowski Uniwersytet Dziecięcy. Jego uczestnicy zdobywać będą wiedzę z różnych dziedzin naukowych. Na przykładzie wielu doświadczeń i eksperymentów odkryją prawa astronomii, poszerzą wiedzę na tematy historyczne, zainteresują się kwestiami ekologicznymi, zobaczą egzotyczne zwierzęta, zajrzą do wnętrza roślin oraz spróbują swoich sił w programowaniu. Ważnym elementem działalności Uniwersytetu Dziecięcego jest zdobywanie poprzez zabawę, wiedzy na temat własnych i cudzych emocji, empatii, umiejętności słuchania, współpracy z innymi i autoprezentacji. Na młodych studentów czekają atrakcyjne wykłady, warsztaty, gry, a także wycieczki.

Uniwersytet Dziecięcy w Wyszkowie powstał w roku 2013 z inicjatywy Burmistrza Wyszkowa. Jego oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-9 lat zamieszkałych na terenie Gminy Wyszków. Koordynatorem programu jest Pani Amelia Depta.