Przyjazne deklaracje

Data: 08.01.2021 r., godz. 15.58    433
Urząd Miejski w Wyszkowie wprowadza prosty sposób na rozliczanie przez mieszkańców lokalnych zobowiązań podatkowych. Przyjazne deklaracje to następny krok w rozwoju lokalnych usług cyfrowych, podnoszący ich jakość i pozwalający mieszkańcom w sposób bezpieczny i szybki zadbać o swoje zobowiązania.
Urząd Miejski w Wyszkowie wprowadza kolejne ułatwienie – prosty sposób na rozliczanie przez mieszkańców lokalnych zobowiązań podatkowych.
Przyjazne Deklaracje to następny krok w rozwoju lokalnych usług cyfrowych, podnoszący ich jakość i pozwalający mieszkańcom w sposób bezpieczny i szybki zadbać o swoje zobowiązania. To duże ułatwienie dla wyszkowian, zwłaszcza w obliczu pandemii koronawirusa. 

Dostępne w ramach serwisu inteligentne kalkulatory umożliwiają automatyczny dobór stawek podatkowych, automatyczne wyliczenie podatku, wygenerowanie kompletu dokumentów, a nawet przesłanie ich do Urzędu drogą elektroniczną.

Jak się rozliczyć?
Wystarczy kliknąć na stronie wyszkow.pl baner przekierowujący na platformę bądź samodzielnie wpisać w przeglądarkę: przyjazne-deklaracje.pl/wyszkow/
Co można rozliczyć?
Możliwe jest wypełnienie deklaracji dotyczących podatków i opłat:
• od środków transportowych,
• od nieruchomości,
• podatku rolnego,
• podatku leśnego,
• opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dzięki automatycznemu doborowi aktualnych stawek, system gwarantuje prawidłowe obliczenie kwoty podatku. Pozwala to uniknąć potencjalnych błędów i konieczności czasochłonnych wyjaśnień z Urzędem, czy też niepożądanych odsetek. Co więcej, raz wprowadzone dane, pozostają do wykorzystania podczas kolejnego rozliczenia, ponieważ edytowalny plik elektroniczny możemy zapisać na dysku swojego komputera. Zaoszczędzony czas jest więc podwójny.
Bezpieczeństwo oraz zaoszczędzony czas dla siebie i rodziny to największy zysk dla naszych mieszkańców.